Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Dlaczego przy projektowaniu biura zawsze należy słuchać pracowników?

Justyna Węgrzyn
cze 4 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Planowanie zmiany wystroju biura wymaga podjęcia wielu decyzji i starannego planowania. Jest to projekt, który będzie kosztował znaczną ilość pieniędzy, w zależności od skali zmian, jakie chcesz wprowadzić, a także zajmie dużo czasu.

Niezależnie od tego, czy opracowujesz plan renowacji biura, czy po prostu chcesz przeprowadzić ogólne przemeblowanie, ważne jest, abyś skonsultował się z pracownikami i poprosił ich o opinie i sugestie.

Dlaczego?

Ponieważ to właśnie oni codziennie siedzą przy biurkach w biurze. Wiedzą, jak działa biuro. Wiedzą, co można zmienić, aby było lepiej. Będą w stanie powiedzieć Ci, jak się czujesz w danym miejscu, gdy przebywasz w nim przez dłuższy czas. Są najlepszymi osobami, które mogą zasugerować, co można zrobić lepiej.

Ostatecznie ogólnym celem zmiany wystroju biura powinno być zwiększenie komfortu pracowników, przy jednoczesnym stworzeniu bardziej produktywnej przestrzeni. Ważne jest również, aby ludzie czuli się w określony sposób, gdy wchodzą do biura - muszą mieć pozytywne odczucia, gdy wchodzą do przestrzeni, tworząc w ten sposób tak ważne pozytywne pierwsze wrażenie.

Innym powodem, dla którego warto skonsultować się z pracownikami przed wprowadzeniem zmian, jest kwestia morale.

Pracownicy spędzają dużo czasu w biurze, siedząc przy swoich biurkach. Wprowadzanie poważnych zmian w środowisku pracy może łatwo wywołać niepokój i zdenerwowanie. Nikt nie lubi zmian, a jeśli wprowadzisz je bez konsultacji, będzie to stanowiło problem. Takie sytuacje mogą drastycznie wpłynąć na morale w biurze, a wszyscy wiemy, że ma to bezpośredni związek z wydajnością i zyskami.

Jeśli jednak rozmawiasz ze swoimi pracownikami, pytasz ich o zdanie i nie podejmujesz ważnych decyzji bez ich udziału, łagodzisz ten problem i unikasz problemów z morale. Ponadto w znacznym stopniu przyczyniasz się do wzrostu morale, ponieważ sprawiasz, że pracownicy czują się wysłuchani, docenieni i dowartościowani.

W ostatecznym rozrachunku zadowoleni pracownicy są o wiele ważniejsi niż nowy wystrój biura. Nie warto denerwować swoich pracowników w imię nowego, błyszczącego biura. Pracujcie razem, aby stworzyć biuro, jakiego wszyscy pragniecie, a wszystko wyjdzie na dobre. Przy renowacji biura może także pomóc Wam firma zajmująca się projektowaniem powierzchni biurowych.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij