Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Jak duży wpływ ma wystrój na doświadczenie w miejscu pracy?

Paulina Wójcik
cze 15 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Czy podczas projektowania biura, czy to od podstaw, czy od nowa, przywiązujesz dużą wagę do jego wystroju?

Prawdopodobnie tak. Większość ludzi najpierw myśli o wystroju, a dopiero potem o planowaniu przestrzeni. Choć oba te elementy są niezwykle ważne, wystrój ma bardzo duży wpływ na to, jak ludzie czują się siedząc przy biurku i wykonując swoje obowiązki zawodowe.

Nie bez powodu projektowanie wnętrz biurowych to prężnie rozwijający się biznes. Kolory, tekstury i wzory wpływają na to, jak myślimy i jak się czujemy. Nazywa się to "psychologią kolorów".

Zapoznaj się z tą infografiką, aby uzyskać krótki przegląd.

Źródło - https://eslide.com/revamp-your-presentations-using-color-psychology-infographic/

Jeśli używasz kolorów, które sprawiają, że ludzie czują się przygnębieni i pozbawieni energii, nie wpłynie to dobrze na atmosferę w miejscu pracy ani na poziom Twojej produktywności. Jeśli jednak użyjesz kolorów, które pobudzają kreatywność i wprawiają w dobry nastrój, pomoże Ci to na każdym poziomie.

Prawdopodobnie najlepiej jest unikać kolorów "akcji", takich jak czerwień. Może Ci się wydawać, że działanie jest dobre, ale jest to zły rodzaj działania! Czerwony to bardzo namiętny i silny kolor, może być przytłaczający, jeśli jest używany w dużych ilościach, a w niektórych przypadkach może nawet powodować konflikty ze względu na to, jak ludzie się po nim czują.

Jednak zielenie, błękity i żółcienie to dobre kolory dla biur. Jeśli chcesz, możesz dodać jaśniejsze kolory, ale upewnij się, że głównym kolorem dominującym jest taki, który ma pozytywny wpływ na każdego, kto przebywa w pomieszczeniu, niezależnie od czasu, jaki tam spędza.

Zastanów się, kiedy ostatnio wszedłeś do ciemnego biura. Prawdopodobnie nie poczułeś się zbytnio zainspirowany i chciałeś wyjść. Stało się tak dlatego, że kolor pomieszczenia miał wpływ na Twój nastrój. Jeśli przebywałbyś w tym pomieszczeniu dłużej, mógłbyś zauważyć, że wpływ ten jest jeszcze większy i mógłby sprawić, że poczułbyś się zmęczony i ospały.

Dla kontrastu pomyśl, kiedy ostatnio byłeś w biurze, które było jasne i przestronne. Czy czułeś się tam dobrze? Czułeś się ożywiony i pełen pomysłów? To jest właśnie to, do czego dążysz.

Nigdy nie lekceważ potęgi psychologii kolorów w wystroju swojego biura. Projektując nową przestrzeń, zawsze powinieneś o tym pamiętać.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij